HABERLER

Yaza Ehliyetsiz Girmeyin

Bahçe ilçesinde ilk defa Resmi sürücü kursu olarak açılan BAHÇE SÜRÜCÜ KURSU kayıtlara devam ediyor.

 

Yüzyıldan fazla geçmişi olan Bahçe ilçesinin bugüne kadar eksiği yaşanan Sürücü Kursu nihayet açıldı. Bahçelievler Mahallesi Devlet Bahçeli Bulvarı Üzeri Çelik Kent sitesinde faaliyet gösteren Bahçe sürücü Kursu Nisan ayı kayıtları devam ediyor.

Sürücü Kursu işletme sahibi Eyyüp Küçük, yaptığı açıklamada; “ilçede ilk defa Resmi Sürücü Kursu olarak hizmet vermeye başladık. Daha önce sınav ve eğitim için güzergah bulunmuyordu. Yaklaşık üç aydır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve tarafımızdan güzergah düzenleme çalışmamız ilçe onayı aşamasına gelmiştir.

Çok kısa zamanda eğitimlerimiz ve sınavlarımız ilçemizde başlayacaktır. Kayıt için 4 adet biyometrik fotoğraf, kimlik Fotokopisi, diploma veya öğrenim belgesi, sağlık raporu, adli sicil kaydı gerekmektedir. Kursumuza kayıt yaptıracak adaylar bu belgeleri mutlaka getirmeleri gerekmektedir.

İlçede ilk ve tek Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurum olma özelliğiyle birlikte civar il ve ilçelere Bahçe ilçesinin uzak olması nedeniyle vatandaşlarımız için büyük bir kolaylık sağlandı.

Daha  önceleri  Bahçe’li vatandaşlar Ehliyet almak için Osmaniye ve çevre ilçelerde sürücü kurslarına kayıt yaptırarak büyük sıkıntılar içerisinde ehliyetlerini alıyorlardı.

Şimdi ise, Teorik ve Direksiyon eğitimleri ilçemizde olacak, aynı zamanda direksiyon sınavları ilçemizde yapılacak.

Bahçe ilçesinde yeni hizmete giren Özel Bahçe Sürücü Kursu,  Bahçe’li vatandaşlarımız için eğitim ve maliyet açısından büyük bir avantaj sağlayacak” dedi.

SEMİH

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı