HABERLERYaşam Tarzı

“Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu”

İçişleri Bakanlığı’nca trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla “Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU” sloganıyla gerçekleştirilen farkındalık programı ülke geneli ile eş zamanlı olarak İlçemizde de düzenlendi.

Devlet Bahçeli Bulvarı üzerinde ki Okullar kavşağında düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, İlçe Jandarma Komutanı Samed Kaçmaz, İlçe Emniyet Müdürü Kemal Adır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri ile öğrenciler katıldı.

İçişleri Bakanlığımızın; Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik; Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın; Yayalar Kırmızı Çizgimizdir projeleri kapsamında ilçe merkezimizde gerçekleştirilen farkındalık programında, Gazetemize açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı İbrahim Baz, “İnsan hayatı her şeyden önemli. İnsanımızın can güvenliğini sağlamak elbette ki birinci derecede devletimizin görevi.

Bu görevi vatandaşlarımızın hassasiyetiyle birleştirdiğimizde, olumlu neticeler alabiliriz. Vatandaşlarımızın duyarlılığı çok önemli. Nihai hedef, kazaların, can ve mal kayıplarının sıfırlanmasıdır. Bu vesileyle çocuklarımıza teşekkür ediyor, onlara trafikte huzurlu güvenli günler diliyorum.” diye konuştu.

ÖZAY

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı