Uncategorized

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ TARAFINDAN “HAYATA GÜLÜMSE PROJESİ” KAPSAMINDA İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE MALZEMESİ DAĞITILDI

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Valiliğimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hazırlanarak uygulamaya konulan “Hayata Gülümse Projesi” kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencileri evlerinde ziyaret ederek kırtasiye malzemesi dağıttı.

Proje hakkında bilgi veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Aykut Bulut, projenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının sorumluluk alanı içerisinde ikamet eden, 3294 sayılı kanun kapsamında muhtaçlık sınırı altında olan öksüz-yetim çocuklar ve parçalanmış ailelerde yaşayan çocuklar için uygulamaya konulduğunu ifade etti. Proje kapsamında şu ana kadar 141 çocuk için hane ziyareti yapıldığını ve hane ziyaretlerinin devam ettiğini belirten Bulut, “Proje kapsamında olan çocuklarımızın düzenli takipleri yapılarak ortaya çıkabilecek ihtiyaçları gerek Vakfımız kaynaklarıyla gerekse hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla karşılanacaktır. Mevcut durumda Vakfımızdan Öksüz Yetim Yardımı alan 97 hanede 157 çocuk bulunmaktadır. İlk etapta yapılan hane ziyaretleri sonucunda kırtasiye malzemesi ihtiyacı olan 101 çocuğumuzun kırtasiye ihtiyaçları hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla karşılanmıştır” diye konuştu.

Çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, kırtasiye malzemeleri ve satranç takımı dağıtarak, “Evlatlarımızın eğitimi bizim en önemli önceliklerimizden biri. Bu nedenle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tarafından hayata geçirilen Hayata Gülümse Projemiz kapsamında çocuklarımıza kırtasiye malzemeleri dağıtıyoruz. Dün de Vakfımız, ihtiyacı olan çocuklarımıza çalışma masalarını teslim ettiler. Projeye destek veren hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Evlatlarımıza sağlıklı, başarılı, güzel bir gelecek diliyorum” diye konuştu.

Vali Yılmaz, ziyaret ettiği evlerde kendisine iletilen sorun ve talepleri de dinledi. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olacaklarını ve destek vereceklerini ifade eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Devletimiz, her daim ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındadır ve yanında olmaya devam edecektir” dedi.

Valilik Basın

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı