BİKbik

T.C. BAHÇE(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2022/3 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Osmaniye İl, Bahçe İlçe, 127 Ada, 10 Parsel, BEKDEMİR Mahalle/Köy, Taşınmaz üzerinde bir adet betonarme yapı bulunmaktadır. Yapının taban oturumu 123,00 m2, üst kat çıkmalardan dolayı 164,40 m2 olup toplam yapı alanı (123,00+164,40)= 287,40 m2?dir. Yapı yaklaşık 6-7 yıllık bir yapıdır, İç ve dış cephesi sıvalı ve boyalı, Pencereleri PVC doğrama olup, demir panjurlu, Dış kapı monoblok sistemli çelik kapıdır, Döşeme kaplamaları seramik, Yapı giriş kısmında teras mevcut olup, teras duvarlarının bir kısmı seramik kaplama, Üst kat terasında cephe duvarları seramik kaplama, Üst kata çıkış merdivenleri mermer kaplama, Alt kat 1 oda, mutfak, banyo, WC ve teras hacimlerinden oluşmakta, üst kat ise 3 oda, salon, mutfak, banyo, WC ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Yapının alt kat giriş kapısının hemen karşısından üst kata çıkış merdivenleri yer almakta ve üst katın ayrıca çelik giriş kapısı olmakla birlikte, iki katın birlikte kullanıldığı (dubleks tarzında) kullanıldığı düşünülmektedir.
taşınmaz Bahçe Şehir Merkezine yaklaşık olarak 4 kilometre mesafede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu yer daha çok yazlık ve yaylalık için tercih edilen bölgelerdendir. Yakın civarlarında dava konusu taşınmaz üzerindeki yapıda olduğu gibi tek katlı ve iki katlı yapılaşmalar mevcuttur. Taşınmaz Belediye İmar Planı sınırları dışındadır. Ancak elektrik, su, yol gibi altyapılar mevcuttur.
Adresi Bekdemir Köyü, Bahçe, Osmaniye Bahçe / OSMANİYE
Yüzölçümü 507,97 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu Yok
Kıymeti 722.692,69 TL
KDV Oranı %8
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü 20/09/2022 günü 15:00 – 15:05 arası
2. Satış Günü 25/10/2022 günü 15:00 – 15:05 arası
Satış Yeri : Bahçe Sulh Hukuk mahkemesi duruşma salonu –
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

 

 

ILN01668098

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı