BİKbik

T.C. BAHÇE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2022/2 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Osmaniye İl, Bahçe İlçe, 712 Ada, 3 Parsel, İSLAM Mahalle/Köy, İslam mahallesi, 712 ada 3 parsel sayılı taşınmazda bulunan 1. kat 1 nolu bağımsız bölümdür. ana taşınmaz üzerinde zemin + 4 katlı, zemin katı işyeri, üst katları konut olarak inşaa edilmiş yapı bulunmaktadır. Taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, banyo, WC ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Islak hacimlerde ve balkonlarda döşeme kaplamaları seramik, diğer mahallerin döşeme kaplaması lamine parke, pencereler PVC doğrama, kapılar ahşap doğrama, daire giriş kapısı çelik, tavanlarda kartonpiyer uygulaması mevcuttur. Isıtma sistemi doğalgaz kombi sistemidir. Taşınmazın brüt alanı 140 m2 dir.
Adresi                                      : İslam Mahallesi, Bahçe Osmaniye Bahçe / OSMANİYE
Yüzölçümü                              288,04 m2
Arsa Payı                                 1/10
İmar Durumu                           Var
Kıymeti                                     616.000,00 TL
KDV Oranı                                %1
Kaydındaki Şerhler                  Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü                            : 20/09/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü                            25/10/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri                                   : Bahçe Sulh Hukuk mahkemesi duruşma salonu –
————————————————————————————————————————————————-
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6– Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

 

ILN01662797

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı