BİKbik

T.C. BAHÇE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2021/1 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Osmaniye İl, Hasanbeyli İlçe, 393 Ada, 1 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, ÇAPUTLU Mevkii, Osmaniye ili, Hasanbeyli ilçesi, Merkez mahallesi, çaputlu mevkiinde bulunan 1.969,00 m2 yüz ölçüme sahip tarla vasıflı 393 ada 1 nolu parsel % 7-9 orta eğime, kumlu, tınlı, organik maddece orta zengin toprak yapısına sahip, hafif taşlık problemi bulunan bir taşınmazdır. Taşınmaz engebeli, çevre parsellerle aynı topografik özellikler göstermektedir. kuzeyinden dere geçmektedir. orta derin toprak yapısında 2. sınıf sulu tarım özelliği göstermektedir. taşınmaz ilçe merkezine kuş uçuşu yaklaşık 1.000 metre güney batısında bulunmaktadır. keşif tarihi itibariyle parsel üzerinde 6*7 metre aralıklarla dikili zeytin dikili, kısmen boşluklar, parselin batısında makilik ve çalılıklar ile bir adet tuvalet yapısı bulunmaktadır.

Adresi                          : Merkez İlçe 393 Ada 1 Parsel Hasanbeyli / OSMANİYE

Yüzölçümü                  : 19.663 m2

Arsa Payı                     :

İmar Durumu             : Yok

Kıymeti                        : 570.010,00 TL

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler    :

  1. Satış Günü               : 19/07/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
  2. Satış Günü               : 16/08/2022 günü 14:00 – 14:05 arası

Satış Yeri                      : Bahçe Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu –

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

ILN01643641

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı