BİKbik

T.C. BAHÇE İCRA DAİRESİ 2021/4 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Osmaniye İl, Bahçe İlçe, 431 Ada, 29 Parsel, Yeşilyurt Mahalle/Köy, Kıyıklar Mevkiinde bulunan taşınmazın adresi Yeşilyurt Mah. Maraş Cad. no: 37 Bahçe Osmaniye’dir. 2.775,14 m2 yüz ölçümüne sahip Kargir Ev ve Arsa vasıflı taşınmazdır. Parsel güney yönde Şehit Mehmet Çelik Sokak, doğu yönde Maraş Caddesi, diğer yönlerinde komşu parsellere ceplelidir. Taşınmaz mesken olarak kullanılmakta olup üzerinde 2 adet bağımsız mesken bulunmaktadır. Belediye mücavir alan içinde iki katlı konut imarlıdır. Taşınmazın çevresinde 1 – 2 katlı ayrık nizamda inşa edilmiş binalar bulunmaktadır. Betonarme yapı strüktüründe, 355 m2 toplam inşaat alanlıdır.Çelik çatılı ve galvaniz oluklu sac örtülüdür. Çelik çatının alanı 250 m2 dir. Parselin yapı dışında kalan kısmı zeytin bahçesi olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz 25 yaşlarındadır. Taşınmazın alt katı 3 da bir giriş holünden, üst katı ise iki daireli ve her bir dairesi 3 oda bir giriş holü formunda yapıldığı görülmüştür. İç ve dış kapıları ve pencereleri ahşaptır.
Adresi Yeşilyurt Mah. Maraş Cad. no: 37 Bahçe Osmaniye
Yüzölçümü 2.775,14 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu 2 katlı konut imarlı
Kıymeti 720.240,97 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü 07/09/2021 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü 05/10/2021 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri : BAHÇE İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI ÖNÜ
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/4 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

BASIN ILN01421748

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı