BİKbik

T.C. BAHÇE İCRA DAİRESİ 2020/255 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Osmaniye İli, Bahçe ilçesi, Savranlı Köyü Göktarla Mevkii 104 Ada 2 Parselde bulanan tarla vasıflı taşınmaz olup 1599,15 m2 dir. Parsel güney, kuzey ve batı yönlerinde komşu parsellere doğru yönünde ise köy yoluna cephelidir. Mücavir alan dışında olup il özel idaresinin hizmet alanındadır. Taşınmaz üzerinde daha önce bulunan mantar tesisinin yıkılmış olduğu bina enkazının parsel üzerinde yer aldığı tespit edilmiştir. Gayrimenkulün bulunduğu çevre, köy merkezinde olup, genellikle alt-orta düzey gelir grubuna hitap eden konut amaçlı olarak kullanımın yaygın olduğu bir bölgedir. Taşınmazın çevresinde 1 – 2 katlı ayrık nizamda inşa edilmiş binalar bulunmaktadır. Ulaşım için Osmaniye – Gaziantep yolundan 450 m uzaklıktadır. Taşınmaz Bahçe İlçe Merkezine 1750 m uzaklıktadır.
Adresi :
Yüzölçümü 1.599,15 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu Mücavir alan dışında
Kıymeti 191.898,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 27/04/2021 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü 25/05/2021 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri : BAHÇE İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI ÖNÜ
———————————————————————————————————————–
2 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Osmaniye İli, Bahçe ilçesi, Savranlı Köyü Göktarla Mevkii 103 Ada 2 Parselde bulanan tarla vasıflı taşınmaz olup 1527,90 m2 dir. Parsel güney, kuzey ve batı yönlerinde komşu parsellere doğru yönünde ise köy yoluna cephelidir. Mücavir alan dışında olup il özel idaresinin hizmet alanındadır. Taşınmaz üzerinde daha önce bulunan mantar tesisinin yıkılmış olduğu bina enkazının parsel üzerinde yer aldığı tespit edilmiştir. Gayrimenkulün bulunduğu çevre, köy merkezinde olup, genellikle alt-orta düzey gelir grubuna hitap eden konut amaçlı olarak kullanımın yaygın olduğu bir bölgedir. Taşınmazın çevresinde 1 – 2 katlı ayrık nizamda inşa edilmiş binalar bulunmaktadır. Ulaşım için Osmaniye – Gaziantep yolundan 450 m uzaklıktadır. Taşınmaz Bahçe İlçe Merkezine 1750 m uzaklıktadır.
Adresi :
Yüzölçümü 1.527,90 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu :Mücavir alan dışında
Kıymeti 183.348,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 27/04/2021 günü 14:20 – 14:25 arası
2. Satış Günü 25/05/2021 günü 14:20 – 14:25 arası
Satış Yeri : BAHÇE İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI ÖNÜ
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/255 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

 

ILN01336437

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı