HABERLER

Şehitler Ansına Fidan Dikildi

Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümünde bugüne kadar ilçede şehit düşmüş vatan evlatlarının anısına, günün anlam ve önemine binayen her şehir için bir fidan dikildi.

Osmaniye Orman işletme Müdürlüğü, Bahçe Orman İşletme Şefliğinin organizasyonu ile Bahçe Şehitleri için oluşturulan Şehitler hatıra ormanı, Bahçe ilçesi Kaman Köyü D-400 Karayolu ile Otoyol arasında ki boş araziye dikim işlemi yapıldı.

Bahçe Şehitleri hatıra ormanı, fidan dikim törenine Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Bahçe Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, Osmaniye Orman İl Müdürü İsmail Dilek, Bahçe ilçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Mustafa Karakaya, ilçe Emniyet Müdürü Cenk Ocaktürk, Ak Parti ilçe Başkanı Zekeriya Çelik Bahçe Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şehit Aileleri Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İlker Pala,  ile birlikte Şehit aileleri ve Gaziler katıldı.

Bahçe ilçesinde bugüne kadar şehit düşmüş 23 Jandarma, 5 Polis Memuru, 1 İş makinesi Operatörü, ilçemizde yıllar önce Kaymakam olarak görev yapan vali Recep Yazıcıoğlu anısına defne ve Kızılçam fidanları toprakla buluşturuldu.

Her fidanın yanına hangi Şehit ’in anısına dikildiğini gösteren bir levha konuldu. Fidan dikiminde Şehit anaları ve yakınları duygusal anlar yaşadı.

SEMİH

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı