HABERLER

Projenin Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Bahçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörlüğünde yürütülecek olan “Beşikten Mezara Okuyorum”, “Koçum Atabey”, “Baba”, “Yetenek Sizsiniz Bahçe” projeler için açılış programı gerçekleştirildi.

8 ve 12. Sınıfları kapsayacak olan dört projenin tanıtımı Bahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapıldı. İlk Etapta 8 ve 12. Sınıfları kapsayan projeler daha ileriki zamanda diğer sınıflar içinde uygulanacak.

Projenin tanıtım toplantısına Bahçe Kaymakamı Salih KALKAN, Belediye Başkanı İbrahim BAZ, Bahçe Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ahmet KARDAŞLAR, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Mustafa KARAKAYA, , İlçe Emniyet Müdür Vekili Zafer TOMBUL, Bahçe Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Baş Hekimi Ahmet KOCAER, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin KISACIKOĞLU, Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri ve Muhtarlar, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ile ilçemizin ileri gelen İşadamları katıldı.

Program İstiklal marşımızın okunmasıyla başladı. Programda İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin KISACIKOĞLU İlçemizde yürütülecek olan projeler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Projeler

“Beşikten mezara okuyorum” “(BABA) Bahçe Akademik Başarıyı Arttırma Projesi” “Koçum Atabey”  “Yetenek Sizsiniz Bahçe”

 

“Beşikten Mezara Okuyorum”

Her gün Okuyorum Bahçe Kaymakamlığı tarafından başlatılan Bahçe ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen “Beşikten Mezara Okuyorum” projesi ile ilçemizde ki öğrencilerin kitap eksiklikleri gideriliyor. Okuma alışkanlıkları arttırılıyor. Öğrencilerimizin sınavda hızlı okuma okuduğunu anlama konularında  eksikliklerini ortadan kaldırıyoruz.

 

“(BABA) Bahçe Akademik Başarıyı Arttırma Projesi”

“Sınavlardan korkmuyorum”

Bahçe Kaymakamlığı tarafından başlatılan Bahçe ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen “BABA” projesi ile Bahçemizde sınava hazırlanan 8. Sınıf ve 12. Sınıf öğrencilerimizin sınav kaygısını ve konu eksiğini ortadan kaldırıyor öğrencilerimizin sınav başarısını arttırarak istedikleri okula yerleşmelerini sağlıyoruz.

 

“Koçum Atabey”

“Koçumla Engelleri Aşıyorum”

Koçum Atabey projesi ile sınava hazırlanan 8. Sınıf ve 12. Sınıf öğrencilerimizin bu süreçlerinde ailelerine ve kendilerine destek veren bir koç öğretmenleri var. Koç Öğretmen öğrencinin her türlü eksiğini tespit ederek ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bahçe Kaymakamlığı ile bu eksiklikleri ortadan kaldırmasına yardımcı oluyoruz.

 

“Yetenek Sizsiniz Bahçe”

“Yetenek Bende”

Yetenek Sizsiniz Bahçe Projesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ki 8. Sınıf ve 12. Sınıf öğrencilerimizden yetenekleri olanları Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar ve Müzik Öğretmenlerimizle seçip Güzel Sanatlar Fakültelerine gönderiyoruz.

ÖZAY

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı