Uncategorized

İlköğretim Haftası Kutlanıyor

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası bir dizi etkinliklerle tüm yurt genelinde olduğu gibi Bahçe ilçemizde de kutlanıyor.

17 Eylül 2020 Perşembe günü saat 09.30’da Bahçe Hükümet Konağı önünde ki Atatürk Büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini sunacak. Çelenk sunumuna müteakiben İstiklal Marşımız okunup Bayrağımız göndere çekilecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy İlköğretim Haftası Kutlama Programında “İlköğretimin önemli amacı; öğrencilerimizi öğrenme kapasitelerini geliştirmek, vatan, bayrak ve millet sevgisini aşılayarak, iyi bir vatandaş olmaları için gerekli temel bilgi, beceri ve alışkanlıkları kazandırarak, milli birlik ve bütünlük içerisinde ilgi, istidatları yönünde yetiştirerek hayata ve üst öğrenime hazırlamaktır.

 

İlköğretim bireyin yaşamında, temel eğitimin verildiği, asgari bilgi, beceri, tutum ve davranışların kazandırıldığı zeka ve yeteneklerin geliştirildiği önemli bir basamaktır. Çocuklarımızın iyi bir vatandaş olması için; temel bilgi, beceri ve alışkanlıkların kazandırılması, milli ahlak anlayışına uygun olarak yetiştirilmesi ilgi ve kabiliyetleri yönünde hayata hazırlanması ilköğretimin amaç ve görevleri arasında yer almaktadır” dedi.

S.ÖZKAN

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı