HABERLER

İlçemizde Yüzde Yüz Hibe Destekli Çilek Bahçesi Kuruldu

Bahçe İlçesinde Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi Kapsamında % 100 Hibeli Olarak 15 Dekar Çilek Bahçesi Demonstrasyon Tesisi Kuruldu.

Bahçe İlçesinde Tarım ve Orman Bakanlığınca uygulanan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında tamamı hibe olan toplam 567.500,00 TL kaynak ile 6 köyde, 6 çiftçiye, 2,5 dekardan toplamda 15 dekar çilek bahçesi demonstrasyon tesisi kuruldu.

Bahçe İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Refik MÜFTÜOĞLU bu konuda şunları söyledi “ Tarım Ve Orman Bakanlığımızca Bahçe İlçesinde uygulanan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi çerçevesinde, % 100 hibeli olarak toplamda 367.500,00 TL kaynak ile 6 köyümüzde 6 çiftçimize, 2,5 dekardan toplamda 15 dekar çilek bahçesi demonstrasyon tesisi kurduruldu.

Tarım ve Orman Bakanlığımızca Bahçe İlçesinde uygulanmasına devam eden Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi ile yüksek kesimlerde, kırsalda yaşayan küçük ve orta ölçekli çiftçilerin yaşam şartlarının, refahlarının ve dirençlerinin artırılması hedeflenmektedir. Kırsal dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi; IFAD yani (Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu) kredisi, Devlet katkısı ve yararlanıcıların katkıları ile finanse edilmektedir. Bu proje çerçevesinde Bahçe İlçe merkezi ve köylerinde ikamet eden çitçilere, hayvan yetiştiricilerine, üreticilere ve Kamu yatırımlarına %70 ile %100’e ulaşan oranlarda hibe desteği sağlanmaktadır.” Dedi

ÖZAY

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı