HABERLER

“Hayat Boyu Öğrenme Haftası” Etkinlikleri

Bahçe Halk Eğitimi Merkezi tarafından “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri 06 Haziran Pazartesi günü Bahçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bahçesinde düzenlendi.

Etkinlik İstiklal Marşımızın okunması ve ilçede ki okul öğrencileri tarafından spor gösterileri ile başladı.

“Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri münasebetiyle hazırlanan serginin açılışını Bahçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı, Belediye Başkanı İbrahim Baz, ilçe Emniyet Müdürü Kemal Adır, ilçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy, Ak parti ilçe Başkanı Zekeriya Çelik, İyi Parti ilçe Başkanı Mehmet Savaş Ceylan, İlçe Malmüdürü, Hastane Müdürü, Okul Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Bahçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yakup Aslan, yaptığı konuşmada ““Hayat Boyu Öğrenme Haftası” Kutlama programına hoşgeldiniz. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından Hayat Boyu Öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla Haziran ayının ilk haftası  “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bilginin her geçen gün yeni bir değer ve anlam kazandığı, öğrenme alanlarının değişerek çoğaldığı günümüzde istihdamda ki gelişmeler yeni öğrenme ve öğretme yaklaşımlarını beraberinde getirmiştir.

Baş döndürücü bir hızla değişen, gelişen dünyamızda çağın ve yeni zamanların ihtiyaç duyduğu alanlarda işgücü potansiyeli ancak ve ancak eğitimle karşılanabilir.

         

Toplumun bu hıza ayak uydurabilmesi ancak eğitimle sağlanabilir. Hayat Boyu Öğrenme bu yönüyle çok önemli ve değerlidir.

Öğrenme doğuştan itibaren başlıyor ve hayatımız boyunca devam ediyor. Bu süreçte Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz çok çeşitli faaliyetler yapmakta ve birçok alanda insanlarımızın yetişmesine katkı sunmaktadır.

Bahçe Halk Eğitim Merkezi olarak tüm personellerimiz ile siz kıymetli hemşerilerimize en güzel hizmeti sunma gayreti içerisinde olduğumuzu bilmenizi isterim.

2021-2022 Eğitim – Öğretim yılında bugüne kadar ilçemiz genelinde 163 kurs açılmış olup; 1829 kadın, 929 erkek olmak üzere toplam 2758 kursiyer kurslarımıza katılmıştır.

Bu kurslardan belge alan kursiyer sayımız ise 985 kadın, 605 erkek olmak üzere toplam 1590 kişidir.

Mezun öğrencilere yönelik kurumumuzda açılan destekleme ve yetiştirme kurslarımızla, Üniversiteye hazırlık aşamasında ki öğrencilerimize destek olmaktayız.

Bahçe Halk Eğitim Merkezi olarak Açık öğretim Lisesi ve Açık Ortaokul, yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini yapmaktayız. Yaz döneminde de başta spor kursları olmak üzere birçok alanda açacak olduğumuz kurslarımıza bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz.

Bu vesile ile Hayat Boyu Öğrenme kapsamında “Hayat Boyu Öğrenme Haftası”nı (01.07 Haziran) kutluyor, sürece katkı sunan tüm okul ve kurumlara, kurum personellerimize, öğretmenlerimize, usta öğreticilerimize ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Özay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı