HABERLER

Din Görevlileri Kahvaltıda Buluştu

Toplumsal bir ihtiyaçtan doğan Camiler ve Din Görevlileri Haftası 1986 yılından beri 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanmaktadır.

Camiler ve Din Görevlileri haftası dolayısıyla Bahçe Belediye Başkanlığı tarafından kahvaltı programı düzenlendi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında hocalarımızın onuruna Kale Aile Çay bahçesinde düzenlenen kahvaltı programına; İlçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy, İlçe Tarım Müdürü Ahmet Refik Müftüoğlu, İlçe Müftüsü Mustafa Erdem ve Din Görevlilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Bir 6 kişi görseli olabilir

Belediye Başkanı İbrahim Baz, “ Aydınlatıcı, bütünleştirici görev anlayışıyla önemli bir görev üstlenen hocalarımıza göstermiş oldukları gayretlerden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim.

Yüce dinimiz İslam’ın Kur’an ve sünnetten neşet eden değerlerinin hayata dönüşmesinde camiler tarih boyunca önemli görevler icra etmiştir. Bu yönüyle camiler, bizlere ufuk çizip yön tayin eden vahyin ve nebevi düsturun doğru anlaşılıp en güzel şekilde yaşanan bir hayata dönüşmesinde aktif rol oynamaktadır. Camilerimiz yalnızca ibadethane değil aynı zamanda sosyal hayatın içinde yer alan eğitim ve kültürel hayatın çok canlı bir şekilde yaşandığı mekanlardır. Dinimizin öğretildiği, yardıma muhtaçların yardımına koşulduğu camilerimiz aynı zamanda milli birlik ve bütünlüğümüzün de teminatıdır. Kurtuluş Savaşı sırasında yaşanan bir çok olay camilerimizin ve din görevlilerimizin vatan savunmasında ne denli öneme sahip olduklarını gösteren yüzlerce örnekle doludur” dedi.

Bir 19 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

K. AKKAYA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı