HABERLER

Bahçede Gaziler Günü İçin Tören Düzenlendi

19 Eylül Gaziler günü anma programı Pazar günü saat: 10.20’de Bahçe Şehitlik Anıtı önünde Resmi ve Özel kuruluş amirlerinin katılımıyla yapıldı.

Törene, Bahçe ilçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı, Belediye Başkanı İbrahim Baz, ilçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Osman Salih İnce, İlçe Emniyet Müdürü Kemal Adır, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehitler Dul ve Yetimleri Bahçe Dernek Başkanı İlker Pala, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, şehit yakınları, Gaziler ve yakınları katıldı.

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Şehitlik Anıtına Bahçe Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehitler dul ve Yetimlerine ait çelenkler sunuldu.

Çelenklerin sunumundan sonra Atatürk Ortaokulu Müzik öğretmeni Pınar Yılmaz yönetiminde İstiklal marşımız okunarak Bayrağımız göndere çekildi.

Şehitlik Anıtında ki Gaziler Günü anma programının sunuculuğunu yine ilçemiz Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Aybüke Gül Yılmaz yaptı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Emre Duru Yaptı.

Bir 1 kişi, ayakta ve açık hava görseli olabilir

Protokol üyelerince Şehitlikte bulunan Şehit Mezarları ziyaret edildi ve karanfiller bırakıldı. Bahçe Müftülüğünce görevli hoca tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu ve daha sonra hep birlikte dualar okundu.

19 Eylül Gaziler günü münasebetiyle Bahçe Belediyesi tarafından Şehit yakınları ve Gazilerimize 15 Temmuz Parkında öğlen yemeği takdim edildi.

Bir 4 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

ÖZAY

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı