HABERLER

Bahçe ‘Kırmızı Çizgisini’ Çekti

İçişleri Bakanlığı tarafından yaya geçiş üstünlüğüyle ilgili olarak “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulaması tüm yurt genelinde olduğu gibi Bahçe ilçemizde de yapıldı.

Kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “30 MART’TA KIRMIZI ÇİZGİMİZİ ÇEKİYORUZ” uygulaması ilçemizde de gerçekleştirildi.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, yürüyen insanlar, sokak ve yol görseli olabilir

 

“Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” kampanyasına katılan Belediye Başkanı İbrahim Baz,  “2021 yılı süresince yürütülecek faaliyet ve destekleyici kampanyaların etkisini artırmak, yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer/zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla, tüm illerimizde eş zamanlı olarak Devletimizin tüm unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek amacıyla tüm il ve ilçelerimizde etkinlikler düzenledik. Ve kırmızı çizgimizi çektik” dedi.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve yol görseli olabilir

S. ÖZKAN

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı