HABERLER

Bahçe İlim Yayma Cemiyeti’nin Kermesi Dualarla Açıldı

Bahçe İlim Yayma Cemiyeti Yurtlarda kalan ve hafızlık yapan öğrenciler yararına Bahçelievler Mahallesi Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi karşısında hazırlanan kermesini yoğun bir katılımla açtı.

Kermesin açılış konuşmasını Bahçe İlim Yayma Cemiyeti Şube Balkanı Yüksel Korkmaz yaptı. Korkmaz, açılışa katılan herkese teşekkür ederek, “”Kermes alanı vereni, Cenab-ı Hak ile buluşturma çabası, sadaka kapılarını açma ve hayra sebep olma yarışıdır. Kermesin açılmasında katkısı olan büyükten küçüğe, Gönüllü olarak çalışan Hanım Bacılarıma, İlim Yayma Cemiyeti Bahçe yönetimine, emeği geçen bütün kardeşlerime ayrı ayrı teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Muhterem Mehmet Baz Hoca davetli katılımcılara hitaben selamlama konuşmasını yaptı. Ve kermesin öğrenciler için hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

İlçe Müftüsü Mustafa Erdem İlim Yayma Cemiyeti Bahçe Şubesi’nin düzenlediği kermes açılışında bir konuşma yaptı.

Bir 8 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Müftü Erdem, “Siz Ey iman edenler! Allah’ın emirleri ve yasakları konusunda nasıl sorumlu, duyarlı, bilinçli olmak gerekiyorsa işte öyle olun ve ruhunuzu Allah’a ancak Müslüman olarak teslim edin “ve hep birlikte Allah’ın kitabına sımsıkı sarılın, sakın bölünüp parçalanmayın”

“Ey iman edenler! Siz Allah’a (onun dinine) yardım ederseniz o da size yardım eder.” ayetlerine dikkat çekerek birlik-beraberlik ve Müslüman olarak ruhu Allah’a teslim etmenin önemine vurgu yaptı ve kermesin hayırlı ve bereketli olmasını dilerim” dedi.

Belediye Başkanı İbrahim Baz ise yaptığı konuşmasında “Bahçe İlim Yayma Cemiyeti’nin düzenlenmiş olduğu kermes faaliyetinin bu yıl ki açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Ev hanımlarının imece usulü ile hazırlamış oldukları bu güzel ikramlar; maddi durumu zayıf olan öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlamış olacak.

Manevi ortamın oluşmasına öncülük eden Bahçe İlim Yayma Cemiyeti’ne ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi.

 

Bahçe İlim Yayma Cemiyeti Bahçe Şubesinin kermesine ilçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Samed Kaçmaz, ilçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy, İlçe Müftüsü Mustafa Erdem, İlim Yayma Cemiyeti Bahçe Şube Başkanı Yüksel Korkmaz, İl Genel Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Zekeriya Çelik ve yönetimi, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçe vaizi Ali Demir hocanın açılış duasını yaptırmasının ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini kestiler.

Kurdele kesinin ardından öğrenciler yararına hazırlanan çeşitli ikramlıklar ve el emeği göz nuru çalışmalar davetlilerin beğenisine sunuldu.

24 Ekim Pazartesi günü açılan kermes 28 Ekim Cuma gününe kadar halka açık olarak kalacak.

ÖZAY

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı