HABERLER

Aşının Yan Etkisi “Mutluluk”

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kullanılacak CoronaVac aşısının ilk dozu, Bahçe ilçesinde Fizik Tedavi ve rehabilitasyon (FTR) Hastanesi Başhekimi Ahmet Kocaer’e yapıldı.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca analizleri tamamlandıktan sonra “Acil Kullanım Onayı” verilen CoronaVac aşısı, İlçede ilk olarak Bahçe ilçesinde Fizik Tedavi ve rehabilitasyon (FTR) Hastanesi çalışanlarına uygulandı.

Covit-19 aşısı olan sağlık çalışanlarının aşıdan sonra ki yan etkisi olan, “mutluluk” gözlerinden okundu.

Hastane personellerinden ilk aşıyı yaptıran başhekim Uzm. Dr. Ahmet Kocaer, İdari Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı Ökkeş Çelik, Aşı Sorumlu Hekimi Şeyma Karadağlı, Hemşire Fazilet Kameroğlu, Personel Sorumlusu Hidayet Bayram Covit-19 aşısının ilk kahramanları oldu.

Hastane Başhekimi Kocaer, “Covit-19 pandemi sürecini kontrol altına alabilmek, bu hastalıktan ülkemizin ve milletimizin biran önce kurtulması temennisi ile Sağlık Bakanımızın ve Bilim Kurulu Üyelerimizin önerileri ile bugün itibariyle covit-19 aşımızı olduk. Hayırlara vesile olsun inşallah.

Bahçe Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Hastanesi olarak hastanemiz bünyesinde 5 adet aşı odamızı düzenledik, fiziki ortamını sağladık, ilgili sağlık personellerimizi bu konuda görevlendirdik. Aşılama programının bu salgın sürecini en kısa sürede kontrol altına alınmasını temenni ediyorum. Tüm Doktor, Hemşire ve çalışanlarımıza sağlıklı günler diliyorum” dedi.

İdari Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı Ökkeş Çelik, “ aşı odalarımızın hazırlıklarını bitirdik, odalarımızın boyanması ve temizliği yapılarak Bahçe halkımıza hijyen bir ortam hazırladık. 5 adet aşı odamızı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. En iyi hizmet verebilmek için personelimizle birlikte gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

E.DOĞAN

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı