HABERLER

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü yurt genelinde olduğu gibi Bahçe ilçemizde de bir dizi etkinliklerle anıldı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü programı ilçe Şehitliğinde yapıldı. Anma programına ilçe Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, Belediye Başkanı İbrahim Baz, ilçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Mustafa Karakaya, Emniyet Müdürü Cenk Ocaktürk, ilçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Uçar, Bahçe Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şehit Aileleri Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İlker Pala, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Daire ve Okul Müdürleri, Askerler, Polisler ve duyarlı vatandaşlar katıldı.

Şehitler Anıtına Bahçe Kaymakamlığı, Bahçe Belediye Başkanlığı Bahçe Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şehit Aileleri Dul ve Yetimleri Derneği adına çelenklerini sundular.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimizin manevi huzurunda İstiklal Marşımız okunarak Bayrağımız göndere çekildi. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Bahçe Anadolu Lisesi Müdürü Erhan Nergiz yaptı.

İlçe Kaymakamı Halil İbrahim Kazar da 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili konuşma yaptı. Kaymakam Kazar, “Türk ve Dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 106. Yıldönümünü büyük bir onur ve gurular yaşadığımız 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi vatan topraklarımızı savunmak ve korumak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen Şehitlerimizin anılması bakımından önemli ve anlamlı bir gündür” dedi.

Protokol üyeleri Şehitlikte bulunan Şehit mezarlarına karanfiller bıraktılar. Daha sonra Merkez Ağcabey Cami İmamı Şehitlerimizin ruhuna Kur’an-ı Kerim Okuyarak dua ettirdi.

Şehitlikte ki tören kuran okunmasının ardından son buldu.

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİT OKUTULDU

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma yıldönümünün 106. Yılında Bahçe ilçe Müftülüğü tarafından Merkez Ağcabey Camiinde öğle namazı öncesinde Şehitlerimiz için hatim programı düzenlendi.

Tüm şühedaya Mevlit’e katılan cemaat tarafından dualar gönderildi. Ruhları şad mekanları cennet olsun.

K. AKKAYA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı