Uncategorized

Mehmet Akif’i Andık

İstiklal Marşımızın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü Bahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda, Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlayıp sunduğu programla yapıldı.

Anma Programına ilçe Kaymakamı Müfit Gültekin, Belediye Başkanı İbrahim Baz, Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Mustafa Karakaya, İlçe Emniyet Müdürü Onur Ali Mutluay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy, Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayı Ömer Okan Fettahlıoğlu, Siyasi Partilerin Başkanları, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Daire ve Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda Vatandaş katıldı.

12 Mart İstiklal Marşımızın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programına katılan vatandaşlar salonu tamamen doldurdu.

Program İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Kaman Köyü Camii İmamı Kur’an-ı Kerim Okudu. 12 Mart ile ilgili günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Şükrü Cihangir sinevizyon gösterisi eşliğinde yaptı.

Daha sonra yine aynı okul öğrencileri Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan tiyatro gösterisini sundular.

Bahçe Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri günün anlamıyla ilgili hazırladıkları gösterileri ve şiirleri müzik eşliğinde izleyicilerin beğenisine sundular.

İlçe Kaymakamı Müfit Gültekin programın sonunda yaptığı konuşmada 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programının ilk kez bu kadar güzel hazırlanmış bir program izlediğini ve programda emeği geçen öğrencileri ve Öğretmenleri Çanakkale gezisine götüreceğinin sözünü verdi.

Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve İstiklal Marşının kabulünün 98. Yılı anma günü ile ilgili İlçemiz Okulları arasında yapılan” Milletin Sesi Mehmet Akif’’ konulu şiir, resim ve kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Resim dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Müfit Gültekin,  şiir dalında dereceye giren öğrencilerin ödüllerini Belediye Başkanı İbrahim Baz verirken; Kompozisyon dalında ilk üçe giren öğrencilerin ödüllerini Jandarma Komutanı Mustafa Karakaya verdi.

ÖZAY

Show More

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close
Close