Uncategorized

İCRA DAİRESİ

2018/46 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

BAHÇE
İCRA DAİRESİ
2018/46 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Osmaniye il, bahçe ilçe, 106 ada, 3 parsel, aşağıkardere (pasif) mahalle/köy, köyobası mevkii, kargir ev ve arsa nolu bağımsız bölüm taşınmaz üzerinde iki adet iki katlı yapı bulunmaktadır. Yapılardan biri yığıma diğeri ise taş yapıdır. Taşınmazlardan yığıma yapı olan taşınmazın; zemin+bir katlı yığıma yapıdır, kapı ve pencereleri ahşapdır. Taşınmaz işyeri vasıflı olup içerisinde birtakım malzemeler bulunmaktadır. Taşınmazın oturum alanı 175.00 metrekare olup toplam inşaat alanı 350.00 metrekaredir taşınmaz ortalama 30-35 yaşlarındadır.
Taş yapı olan taşınmaz ise; zemin+bir katlıdır kapı ve pencereleri ahşap olup yıpranmıştır. Taşınmaz tahminen 50-60 yaşlarındadır. Taşınmaz ekonomik ömrünü tamamladığı düşünülmektedir. Satışa konu taşınmaz yerleşim alanına 1 km mesafededir. Taşınmaz üzerinde kiraz ve erik ağaçlarının yoğun olduğu karışık meye bahçesi bulunmaktadır ağaçlar bakımsızdır.
Adresi: Aşağıkardere Köyü Köybaşı Mevki Bahçe / OSMANİYE
Yüzölçümü: 24.977,60 m2
Arsa Payı:
İmar Durumu: Yok
Kıymeti: 98.507,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/12/2018 günü 15:00 – 15:05 arası
2. Satış Günü: 10/01/2019 günü 15:00 – 15:05 arası
Satış Yeri: BAHÇE İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ BAHÇE / OSMANİYE
————————————————————————————————————————————
Satış şartları:
1- ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resmi ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- ipotek sahibi alacaklarla diğer ilgilerin(*)bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içerisinde dairemize bildirmeleri lazımdır; Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4 – Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve iflas Kanununun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5 – Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6 – Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/46 Tlmt. Sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 15/10/2018

Show More

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close